360 gradë — Përplasje avokatësh, Gjokutaj: Politika bën vettingun, Ngjela: Pse i gënjeni njerëzit?

Loading the player...

#tvora #360grade
Ndiqni emisionin LIVE në Youtube këtu:

Avokatët Gjokutaj dhe Ngjela kanë debatuar në studion e «360 gradë» për vettingun. Sipas Gjokutaj vetingun po e bën politika, ndërsa sipas Ngjelës ky proces po bëhet nga ndërkombëtarët.

Pjesë nga debati

Gjokutaj: Që të shikojmë ne, se çfarë frutash do të japë reforma në drejtësi duhet të shikojmë raportin e saj me politikën. Ka ndryshuar raporti i politikës me drejtësinë për shkak të reformës?! Se nëse kjo politikë drejton reformën në drejtësi, sic po e drejton…

Zheji: Këtu ndahesh me avokatin. Avokati thotë që po e drejtojnë amerikanët

Gjokutaj: Po nuk do shkojnë ata të bëjnë gjyqin në sallë. Kjo politikë që e përdori drejtësinë, po kjo politikë po e bën vetingun

Ngjela: Si po e bën vetingun?! Në ONM nuk ka asnjë shqiptar. Që të gjithë kanë zbatuar kërkesën e ONM dhe ato që nuk i ka zbatuar, ONM i ka fituar në apel.

Gjokutaj: Kjo politikë që e përdori drejtësinë…

Për më shumë lexoni në:

Follow TV Ora

Subscribe To «Ora News» on YouTube Channel for NEWS HERE:

Subscribe To «Ora News» on YouTube Channel for TV Shows HERE

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE

Follow Ora News on Instagram Here

Follow Ora News on Twitter

Follow Ora News on Google+ HERE новости 360

(Visited 1 times, 1 visits today)

Похожие видео

Comment (2)

LEAVE YOUR COMMENT